O NÁS:

Wide Park je chovatelská stanice krátkosrstých kolií. Základním článkem našeho chovu je výstavně úspěšná fena Tia Krásná Louka (Ebi). Naším cílem je pokračovat v odkazu CHS Krásná Louka. V létě 2018 do našeho týmu přibyla Ebinky trikolorní dcera Brassica Wide Park. Název stanice vznikl podle obory, v jejíž těsné blízkosti bydlíme = v překladu "širá obora". Své odchovy pojmenováváme podle latinských názvů rostlin.

Wide Park je jediná česká chovatelská stanice tohoto plemene, které se podařilo získat 2x titul BOB (nejlepší krátkosrstá kolie) na světové výstavě.

2021 - WW Brassica Wide Park

2022 - WJW Drosera Wide Park

Plánovaná štěňátka 2021

Čas letí závratnou rychlostí a našich štěňátkům z vrhu B už je nyní 2,5 roku. Biologické hodiny nelze zastavit a fenky se kolem 2,5. - 3. roku života dostávají do doby, kdy jsou nejlépe připravené zplodit vlastní potomky. A protože majitelé některých našich odchovaných fen mají zájem o chov, plánuje chovatelská stanice Wide Park na rok 2021 několik vrhů. Jen jeden z nich bude u nás doma (od Brassi), ostatní fenky samozřejmě zůstanou u svých majitelů. V průběhu roku by štěňátka mohla mít Bellis, Butia a Betonica (Trixie). Uvidíme, nakolik se plány podaří uskutečnit, oproti přírodě jsme malí páni, a vše může nakonec dopadnout úplně jinak, než jsme si představovali, zde je však alespoň přehled plánovaných spojení. Věříme, že by ze všech těchto plánovaných vrhů mohla vzejít hezká, zdravá štěňátka s dobrou povahou, spojení jsme vybírali s rozmyslem a pečlivostí. Teď nezbývá než držet palce. :)