Plánovaný Vrh "D"

Léto 2021

plakát-nejnovejsi-RTG.jpg

Tento vrh je plánován na letní prázdniny 2021 a uskuteční se u majitelů Trixinky v Praze 6, jedná se o tzv. externí vrh. Budoucími rodiči jsou trikolorní fenka Trixie z našeho chovu a blue-merle pes Merki importovaný do ČR z Anglie ze známé chovatelské stanice Blamorder. V tomto vrhu předpokládáme zastoupení trikolorních i blue-merle štěňátek (statisticky 1:1). Oba budoucí rodiče jsou zdraví pejsci s perfektní povahou a vynikajícím exteriérem.

BETONICA WIDE PARK neboli TRIXIE - co o ní píše její majitelka:

"Trixie je velmi společenská fenka, ale nikomu se nevnucuje. Miluje všechno, co je kulaté, a nejlépe, když u těchto her asistují všichni tři naši synové. V létě je největší zábava chytání proudu vody z hadice při zalévání. Miluje také cvičení agility. Skoro bych řekla, že tam někdy s ostatními psy i trochu soutěží. Je to také jediné místo, kde si občas zaštěká, protože je netrpělivá, kdy už na ni přijde řada. Jinak vlastně vůbec neštěká, ani na ostatní psy, což si obzvlášť pochvaluje můj muž. Trixie je velmi empatická, takže přesně ví, kdy někdo z rodiny potřebuje utěšit a kdy je lepší jít radši někomu z cesty. Miluje Kryštofa (pozn. prostřední syn, který je majitelem Trixinky) a když jim spolu třeba na cvičáku něco nejde, řekla bych, že Trixie je ten tahoun, který zabere a pomůže mu to zvládnout. Strašně rychle se učí nové věci, ale v určitém ohledu má svoji hrdost. Prostě dělat kotrmelce kvůli nám nebude, to je pod její úroveň. Ani za pamlsky. Obzvlášť s despektem, nebo možná spíš s nadhledem, se dívá na požadavky našeho nejmladšího syna. Spíš se k němu chová mateřsky, kontroluje ho, aby si neublížil, než aby plnila jeho pitomé rozkazy. Je to super parťačka na běhání i na kolo. Je zvyklá každý den sportovat. Pokud nás je víc, hlídá celou skupinu a stále kontroluje, aby se nikdo neztratil. Doma má stále přehled, kde se kdo nachází, chodí na pravidelné obchůzky na kontrolu a pak si jde zase lehnout. Mezi psy si vybírá, se kterým si bude hrát. Vždycky počká, jak druhý pes bude reagovat, a rozhodně se s nikým nepere. Mladší psy občas přehlíží. Pokud jsou psi na vodítku, nejeví o ně vůbec zájem. Nesnáší bláto, obloukem se mu vyhne. Je velmi vytrvalá. Vydrží hodiny smutně civět, než jí uděláme místo na gauči. Svoje si vydobyla i u mojí mámy, která má 14-ti letou labradorku. K té se nasáčkovala do pelechu, stará fenka to nakonec vzdala a uklidila se jinam, než aby se s Trixie tlačila, a teď už je ten pelech Trixie, kdykoliv tam přijede. Trixie se ráda objímá a to doslova a do písmene s packama na ramenou."

Exteriérově se Trixie velmi povedla, je to kompaktní vyvážená fenka s vynikajícím balancem v postoji, silnou kostrou a výborně vyvinutým hrudníkem. Má skvělou mechaniku pohybu se silným drivem, perfektně nasazené a klopené uši, tmavé mandlové oči, pevný rovný hřbet správné délky, sytě černou barvu s výrazným pálením... zkrátka těžko na ní hledat chybičku. :)

BLAMORDER LOVER BOY neboli MERKI - co o něm píše jeho majitelka:

(odkaz na stránky chovatelské stanice Anyaru, v níž Merki žije - ZDE)

"Merki je importovaný pes z Anglie z chovatelské stanice Blamorder chovatelky Abby Lusty. Moc jí děkujeme za svěřenou důvěru v podobě nádherného blue merle pejska. Z fotek se bohužel nepozná povaha pejska, což je v případě Merkiho opravdu velká škoda. Merki má úžasnou, milou a naprosto nekonfliktní povahu. S každým je schopný a ochotný si hned hrát, ale pokud o to pejsek nestojí, plně to respektuje, pejsky obecně miluje. Je to velký mazel, a proto mu občas říkáme cuddle-monster :D. Každý den je s Merkim úplně super, do každé akce jde na 100%, moc se snaží dělat vše, co mi na očích vidí a čeho si moc cením, je, že vydrží pracovat hodně dlouho a velmi dobře. Ať už se jedná o pasení, nosework nebo jen aportování... S Merkim se momentálně věnujeme pasení a začínáme s noseworkem. Nebylo jisté, zda Merki o ovečky bude mít zájem, ale velmi mile nás překvapil svojí šikovností, klidnou prací a velkým nadáním pro pasení od prvního okamžiku... :) Pást s Merkim je opravdu radost a oba si to moc užíváme (pozn. má složenou zkoušku NHAT). Výstavní kariéru Merkiho pozastavila koronavirová pandemie, věříme ale, že se již brzy vrátíme na výstavní koberce a trávníky."

I přes nepříznivou epidemiologickou situaci Merki v prvním výstavním roce zvládl splnit podmínky pro udělení titulu Český junior šampion a také se stal Nejlepším mladým psem roku 2020 v soutěži KCHCS Výstavní pes roku. Merki exteriérově vyniká nádhernou samčí hlavou s výborně nasazenýma i klopenýma ušima a mandlovýma očima, silným hrudníkem a předhrudím, výbornou horní linií a krásně čistým modrým zbarvením.

T

R

I

X

I

E

M

E

R

K

I

Trixie
Trixie
Trixie
Trixie
Trixie
Trixie
Merki
Merki
Merki
Merki
Merki
Merki
1/1

Virtuální rodokmen - odkaz na databázi ZDE

rodokmen.jpg